5-секунден трик за мекотели



Възможностите за лечение, в зависимост от засегнатия регион, могат да включват:

За повеќе информации, погледајте ги Условите на употреба.

училища плувни басейни Възможно е също да се заразите с вируса във фитнес залата или на работното място.

Въпреки това, заразяването с мекотели не е ограничено до деца.

Двучерупчестите фосили датират от ранния период на Камбрия . По време на последвалия ордовик, двучерупчестите диверсифицирани както по брой видове, така и по разнообразие от заети екологични ниши.

Как така октоподите са станали толкова добри в това? Краткият отговор е: еволюция. В продължение на десетки милиони години индивидите, които са били по-добри в маскирането, е било по-вероятно да избегнат хищниците и да оставят поколение. А много животни – включително мурени, делфини, раци богомолки, корморани, множество риби и дори други октоподи – са ентусиазирани консуматори на октоподи.

Мекото тело кај школките е заштитено со черупки кои на предната страна може да се отвораат, а на задната страна се поврзани;

Двучерупчестите молби са втората най-разнообразна група мекотели , които се нареждат само след гастроподите по брой видове.

Главоногите са изключително интелигентни животни. Най-известната група е: октоподи.

Белиот дроб кај копнените мекотели е составен од дел на внатрешната површина на мантијната празнина, во овој случај белодробна празнина, која е богата со крвни садови.

За информацията в тази статия или раздел не са посочени източници. Въпросната информация може да е непълна, неточна или изцяло невярна.

По света има строги правила за риболов и стриктно определени сезони, в които уловът им е разрешен.

И все пак, докато октоподите определено имат сложна нервна система, те фактически умни ли са? Оценяването на интелигентността на други животни е сложна задача. Признаците за интелигентност у птиците и бозайниците, като например способността им да използват инструменти, често нямат особен смисъл за октопода: за него цялото му тяло е инструмент.

От всички безгръбначни октоподите приличат най-много на нас. Отчасти е заради начина, по който отвръщат на погледа ти, сякаш те преценяват. (Това ги отличава и от много гръбначни: повечето риби не изглеждат така, сякаш се вглеждат в теб.) Отчасти е заради сръчността им. Осемте им пипала са осеяни със стотици смукала, което им позволява да боравят с предмети, независимо дали отварят мидени черупки, разглобяват филтърната система на аквариум или развиват капачки от буркани. Това ги отличава от бозайници като делфините, които, въпреки цялата си интелигентност, са ограничени от анатомията си и не могат с лекота да развинтят нищо. Същевременно мекотели октоподите са също толкова извънземни, колкото и всеки друг пришълец, който можете да си представите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *